Αποριες Καταχωρησεων

Αν έχετε οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με το λογισμικό "Αποδείξεις 2011" καταχωρήστε την εδώ

Αποριες Καταχωρησεων

Δημοσίευσηαπό ΝΑΙΑΣ » Τετ Οκτ 20, 2010 8:58 pm

Κατ'αρχας να σας συγχαρω για την βοηθεια που μας παρεχετε με λογισμικο και λυσεις αποριων.Στην λειτουργια του προγραμματος μου προεκυψαν 3 αποριες και θα ημουν ευγνωμων αν με βοηθουσατε να τις λυσω.Στην στηλη 'αριθμ.αποδειξης' τι αριθμο βαζουμε;Τον αριθμο που αναγραφεται στην αποδειξη η τον αυξοντα αριθμο της αρχειοθετησης;Πως γινεται μετονομασια της κατηγοριας εξοδων για ηδη καταγεγραμμενες αποδειξεις;δηλ.απο μπιζου που εχω γραψει π.χ. να αλλαξω σε καλλυντικα.Ειμεθα δυο φορολογουμενοι αλλα με την ιδια δηλωση δηλ. την δικη μου,εγω συνταξιουχος [αρα δεν γνωριζω ακομα το συνολικο καθαρο ποσον για το 2010],ενω η συζυγος μου ενοικιαζει ενα μικρο μαγαζι που θα της μειωσουν το ενοικιο.Πως θα λυσουμε το θεμα των ποσων που χρειαζεται ο καθενας μας ωστε να το αναγραψουμε στην αναλογη στηλη του προγραμματος σας και να γνωριζουμε ποτε θα καλυφθει το αφορολογητο του καθενος μας.Σας ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας.
ΝΑΙΑΣ

Re: Αποριες Καταχωρησεων

Δημοσίευσηαπό Yiannis » Τετ Οκτ 20, 2010 9:24 pm

ΝΑΙΑΣ έγραψε:Στην στηλη 'αριθμ.αποδειξης' τι αριθμο βαζουμε;Τον αριθμο που αναγραφεται στην αποδειξη η τον αυξοντα αριθμο της αρχειοθετησης;
Τον αριθμό που αναγράφεται στην απόδειξη. Δείτε σχετικά και εδώ: http://apodeikseis.dentist.gr/viewtopic.php?f=7&t=47 και εδώ: http://apodeikseis.dentist.gr/viewtopic.php?f=7&t=38

ΝΑΙΑΣ έγραψε:Πως γινεται μετονομασια της κατηγοριας εξοδων για ηδη καταγεγραμμενες αποδειξεις;δηλ.απο μπιζου που εχω γραψει π.χ. να αλλαξω σε καλλυντικα.
Κάντε κλικ αριστερά στην επιλογή "Κατηγορίες εξόδων", στη συνέχεια διπλό κλικ επάνω στην περιγραφή της κατηγορίας που θέλετε να αλλάξετε, αλλάξτε την περιγραφή και στη συνέχεια κλικ σε μία άλλη γραμμή για να γίνει η αποθήκευση. Όλες οι αποδείξεις που έχουν καταχωρηθεί με αυτή την κατηγορία θα ενημερωθούν.
Δείτε επίσης και στο video εδώ: http://apodeikseis.dentist.gr/viewtopic.php?f=6&t=13, στο λεπτό 6:15 πώς γίνεται η προσθήκη και η διαγραφή μίας κατηγορίας

ΝΑΙΑΣ έγραψε:Ειμεθα δυο φορολογουμενοι αλλα με την ιδια δηλωση δηλ. την δικη μου,εγω συνταξιουχος [αρα δεν γνωριζω ακομα το συνολικο καθαρο ποσον για το 2010],ενω η συζυγος μου ενοικιαζει ενα μικρο μαγαζι που θα της μειωσουν το ενοικιο.Πως θα λυσουμε το θεμα των ποσων που χρειαζεται ο καθενας μας ωστε να το αναγραψουμε στην αναλογη στηλη του προγραμματος σας και να γνωριζουμε ποτε θα καλυφθει το αφορολογητο του καθενος μας.
Αυτή τη στιγμή το πρόγραμμα υπολογίζει το αφορολόγητο, αλλά με τον τρόπο που είχε ανακοινωθεί αρχικά, με αποτέλεσμα να μην εμφανίζει το σωστό αποτέλεσμα σύμφωνα με τις τελευταίες τροποποιήσεις του νομοσχεδίου. Ήδη ετοιμάζουμε μία νέα έκδοση με τον σωστό υπολογισμό του αφορολόγητου και μόλις είναι έτοιμη θα ενημερωθεί η εφαρμογή σας αυτόματα και θα εμφανίζεται το αποτέλεσμα σωστά.
Yiannis
Site Admin

Επιστροφή στο Ερωτήσεις για τις "Αποδείξεις 2011"

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης