Ανάκτηση δεδομένων από excel

Αν έχετε οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με το λογισμικό "Αποδείξεις 2011" καταχωρήστε την εδώ

Ανάκτηση δεδομένων από excel

Δημοσίευσηαπό Loukas » Τετ Μάιος 04, 2011 6:50 pm

Μετά από απρόσμενο σβήσιμο του υπολογιστή με ανοικτή την εφαρμογή κι ενώ είχε γίνει back up και εξαγωγή σε excel, η εφαρμογή δεν λειτούργησε πλέον. Ξαναέκανα εγκατάσταση χωρίς να διαγράψω την προηγούμενη εφαρμογή. Μετά την εγκατάσταση ζήτησα ανάκτηση δεδομένων. Μου ζήτησε την αναβάθμιση του για να είναι συμβατή η ανάκτηση. Μετά την αναβάθμιση της εφαρμογής λειτούργησε η ανάκτηση αλλά μου έφερε μονο το πρώτο back up που είχα κάνει και όχι το τελευταίο.
Πως μπορώ από το excel να ανακτήσω τα συνολικά καταχωρημένα δεδομένα; Σημειωτέον ότι χρησιμοποιώ vista.
Loukas

Re: Ανάκτηση δεδομένων από excel

Δημοσίευσηαπό Yiannis » Τετ Μάιος 04, 2011 6:57 pm

Από το excel δεν μπορεί να γίνει ανάκτηση.

Κλείσε το πρόγραμμα, ξαναάνοιξέ το και κάνε ανάκτηση από το backup που είχες πάρει. Επανέφερε τις αποδείξεις;
Yiannis
Site Admin

Δημοσίευσηαπό Loukas » Τετ Μάιος 04, 2011 7:36 pm

Το έκλεισα και το ξανάνοιξα. Ομως μου επαναφέρει συνέχεια το ίδιο πρώτο back up. Επίσης στο databackup.zip υπάρχουν δύο αρχεία, ένα database.fbk με μέγεθος 69.632 κι ένα database.fdb με μέγεθος 1.605.602. Νομίζω ότι τραβάει το backup από το πρώτο μόνο. Ίσως το τελευταίο back up να είναι το δεύτερο αλλά δεν ξέρω πως να το οδηγήσω σ' αυτό.
Loukas

Δημοσίευσηαπό Loukas » Τετ Μάιος 04, 2011 7:52 pm

Όλα ok. Το έλυσα. Είχα μεταφέρει το databackup.zip σε άλλη θέση. Ευχαριστώ.
Loukas

Δημοσίευσηαπό Yiannis » Τετ Μάιος 04, 2011 9:48 pm

Να είσαι καλά :D
Yiannis
Site Admin

Επιστροφή στο Ερωτήσεις για τις "Αποδείξεις 2011"

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης