Μορφοποίηση κελιών

Αν έχετε οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με το λογισμικό "Αποδείξεις 2011" καταχωρήστε την εδώ

Μορφοποίηση κελιών

Δημοσίευσηαπό Janos78 » Δευτ Μαρ 21, 2011 1:05 pm

Παιδιά καλημέρα. Είμαι από τους πρώτους χρήστες της εφαρμογής σας και θα το ξαναπώ για άλλη μια φορά, ότι είναι η πιο έγκυρη και πιο εύχρηστη εφαρμογή που υπάρχει πάνω στον τομέα της καταχώρησης των αποδείξεων.
Μέσω του forum μου έχετε λύσει πολλές απορίες που είχα για την εφαρμογή.
Να που ήρθε ξανά η στιγμή να σας ξαναενοχλήσω.

Έκανα update την εφαρμογή πριν λίγες μέρες και στην καινούρια έκδοση που έχω πλέον, δεν μου βγαίνουν οι μορφοποιήσεις που είχα στην προηγούμενη.
Για να γίνω πιο σαφής:
Στο έτος 2010 είχα 3 διαφορετικούς φορολογούμενους και τον καθένα, για να μην χαθεί η μπάλα, τον είχα με άλλο χρωματισμό, στην στήλη που αναφερόταν η καταχώρηση της απόδειξης του. Μετά το update όχι μόνο χάθηκε αυτήν η μορφοποίηση που είχα για τον καθέναν, αλλά με βάση πάντα το εκπαιδευτικό video της εφαρμογής, δεν μπορώ να διαχωρίσω (χρωματίζοντας πάντα) τους φορολογούμενους που έχω καταχωρημένους. Δεν δέχετε την μορφοποίηση εννοώ.

Αν γίνετε, χωρίς να θέλω να γίνω κουραστικός, δώστε μου μια λύση για αυτό το θέμα. Δεν ισχύει ο τρόπος μορφοποίησης της εφαρμογής του 2010 και στην ενημερωμένη πλέον εφαρμογή 2011;

Φιλικά με πολύ σεβασμό και πολλά μπράβο για ακόμα μία φορά για την εφαρμογή - Κώστας.
Janos78

Re: Μορφοποίηση κελιών

Δημοσίευσηαπό Yiannis » Τρί Μαρ 22, 2011 7:48 pm

Γεια σου Κώστα,

σε ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σου λόγια.

Ναι, οι μορφοποιήσεις δεν μεταφέρονται γιατί κάναμε κάποιες αλλαγές για να είναι πιο απλή η εφαρμογή τους.

Για παράδειγμα για τον φορολογούμενο, αντί για το ID που έμπαινε παλαιότερα τώρα μπορούμε να γράψουμε απευθείας το ονοματεπώνυμο μέσα σε μονά εισαγωγικά, δηλαδή:

[Φορολογούμενος/η] == 'Γιάννης'

Δοκίμασέ το και εάν έχεις οποιοδήποτε πρόβλημα στην εφαρμογή του πες μου να το δούμε
Yiannis
Site Admin

Δημοσίευσηαπό Janos78 » Τρί Μαρ 22, 2011 8:55 pm

Φίλε μου είσαι αρχηγός.
Για ακόμα μια φορά μου έλυσες τα χέρια.
Έκανα τις ενέργειες ακριβώς όπως μου είπες και η μορφοποίηση πέτυχε.
Για ακόμα μια φορά μπράβο σας, για τον κόπο, αλλά και για τη βοήθεια σας.

Φιλικά Κώστας.
Janos78

Δημοσίευσηαπό Yiannis » Τετ Μαρ 23, 2011 1:39 am

:D
Yiannis
Site Admin

Δημοσίευσηαπό funtulac » Τρί Ιαν 08, 2013 9:34 pm

ΕΧΩ ΞΑΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΝΕΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΡΦΟΠΟΙΗΣΗ ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΣ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ID ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΟΛΟΓΡΑΦΩς ΚΑΙ ΜΕ ΜΟΝΟ ΑΓΓΙΣΤΡΟ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ?
funtulac

Δημοσίευσηαπό Yiannis » Παρ Μαρ 22, 2013 5:37 pm

Αν μπορείς ανέβασε ένα screenshot για να δώ τί έχεις γράψει στον κανόνα μορφοποίησης
Yiannis
Site Admin

Επιστροφή στο Ερωτήσεις για τις "Αποδείξεις 2011"

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες