Πρόβλημα με το update

Παρουσίασε το λογισμικό κάποια απρόσμενη συμπεριφορά;
Εντοπίσατε κάποιο λάθος στους υπολογισμούς των στατιστικών;
Καταχωρήστε το εδώ και θα το διορθώσουμε.

Πρόβλημα με το update

Δημοσίευσηαπό sourta-ferta » Δευτ Ιαν 24, 2011 3:06 am

xp home χρησιμοποιώ την portable εφαρμογή. κάνει λήψη της ενημέρωσης του προγράμματος - κάνει την αποσυμπίεση και όταν πηγαίνει να κάνει την εφαρμογή των τροποποιήσεων μου βγάζει το μήνυμα της συνημμένης εικόνας.Εικόνα
Μέσα στον φάκελο που έχω την εφαρμογή μου βγάζει ένα νέο φακελο
Την εφαρμογή την έχω σε usb flash και σε φάκελο με λατινικούς χαρακτήρες (ApodeikseisPortable) δοκίμασα και έβαλα τον φάκελο στην επιφάνεια εργασίας αλλά πάλι το ίδιο μήνυμα.
Επειδή έχω ήδη αρχίσει να περνάω αποδείξεις του 2011 μετά το update θα μπορέσω να κάνω ανάκτηση του αρχείου που έχω αποθηκεύσει με την έκδοση 2010?
Σημείωση: Για τους χρήστες της Portable έκδοσης μήπως θα ήταν προτιμότερο να μας την δίνετε έτοιμη σε συμπιεσμένη μορφή?
Ευχαριστώ
sourta-ferta

Re: Πρόβλημα με το update

Δημοσίευσηαπό Yiannis » Δευτ Ιαν 24, 2011 4:15 pm

sourta-ferta έγραψε:xp home χρησιμοποιώ την portable εφαρμογή. κάνει λήψη της ενημέρωσης του προγράμματος - κάνει την αποσυμπίεση και όταν πηγαίνει να κάνει την εφαρμογή των τροποποιήσεων μου βγάζει το μήνυμα της συνημμένης εικόνας.Εικόνα
Μέσα στον φάκελο που έχω την εφαρμογή μου βγάζει ένα νέο φακελο
Την εφαρμογή την έχω σε usb flash και σε φάκελο με λατινικούς χαρακτήρες (ApodeikseisPortable) δοκίμασα και έβαλα τον φάκελο στην επιφάνεια εργασίας αλλά πάλι το ίδιο μήνυμα.

Εάν έχεις την δυνατότητα δοκίμασε να κάνεις την ενημέρωση βάζοντας το flash disk σε ένα άλλο υπολογιστή και πες μου εάν εμφανίζεται και πάλι το σφάλμα για να το δούμε.

sourta-ferta έγραψε: Επειδή έχω ήδη αρχίσει να περνάω αποδείξεις του 2011 μετά το update θα μπορέσω να κάνω ανάκτηση του αρχείου που έχω αποθηκεύσει με την έκδοση 2010?

Μετά την ενημέρωση οι αποδείξεις περνούν αυτόματα στην νέα έκδοση. Δε χρειάζεται να κάνεις κάτι επιπλέον. Το αντίγραφο ασφαλείας το προτείνουμε πριν από κάθε Update, για την περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά.

sourta-ferta έγραψε: Για τους χρήστες της Portable έκδοσης μήπως θα ήταν προτιμότερο να μας την δίνετε έτοιμη σε συμπιεσμένη μορφή?

Θα ανέβει στο site μέσα στην εβδομάδα. Όταν υπάρχουν ήδη αποδείξεις σε προηγούμενη έκδοση, ο μόνος τρόπος για να μεταφερθούν αυτές στην νεότερη είναι μέσω του update, καθώς κατά την αναβάθμιση, εκτός από το λογισμικό ενημερώνεται και η βάση δεδομένων.
Yiannis
Site Admin

Επιστροφή στο Αναφορά προβλημάτων (Bugs)

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης