Επαναφορα δεδομενων σε αλλο υπολογιστη

Πληροφορίες σχετικά με τη λήψη των αρχείων που απαιτούνται για την εγκατάσταση του λογισμικου και οδηγίες εκγατάστασης.
Ερωτήσεις σχετικά με την εγκατάσταση των Αποδείξεων μπορούν να γίνονται εδώ

Επαναφορα δεδομενων σε αλλο υπολογιστη

Δημοσίευσηαπό ZAKYKAS » Κυρ Σεπ 01, 2013 2:20 pm

Μετα απο τοσα χρονια ειναι περιττα τα συγχαρητηρια γι αυτην την τοσο λειτουργικη κ ευχρηστη εφαρμογη !!!
Το "προβλημα" που αντιμετωπιζω ειναι οτι πρεπει να κανω Format στον υπολογιστη μου και θελω να ξερω τις κινησεις που πρεπει να κανω για να μη χασω τα εως τωρα καταχωρημενα δεδομενα. Σημειωτεον οτι καθε εβδομαδα περιπου που καταχωρω τις νεες αποδειξεις, παιρνω backup .Η συμβουλη σας μου ειναι απαραιτητη γιατι, οπως διαβαζω στο foroum η επαναφορα απο αρχειο excell (το οποιο τηρω ενημερωμενο σε εβδομαδιαια βαση μετα την καταχωρηση στην εφαρμογη) δεν ειναι δυνατη.

Ευχαριστω προκαταβολικα και καλο φθινοπωρο
ZAKYKAS

Re: Επαναφορα δεδομενων σε αλλο υπολογιστη

Δημοσίευσηαπό Yiannis » Τρί Οκτ 08, 2013 12:31 am

Γεια σου ZAKYKAS,
μόλις είδα την ερώτησή σου... εάν δεν έχει λύσει το θέμα, πές μου για να σου δώσω αναλυτικές οδηγίες.

Βασικά, θα πρέπει να λάβεις αντίγραφο των δεδομένων από το πρόγραμμα πριν το format, να εγκαταστήσεις το πρόγραμμα σε άλλο υπολογιστή και να κάνεις ανάκτηση των δεδομένων, ώστε να επαληθεύσεις οτι το Backup είναι ok.
Μετά κάνε format άφοβα.

Αφού ξαναεγκαταστήσεις τα windows, κάνε εγκατάσταση και το πρόγραμμα των αποδείξεων και κάνε ανάκτηση των δεδομένων από το αντίγραφο που είχες πάρει πριν.
Yiannis
Site Admin

Επιστροφή στο Λήψη αρχείων και Εγκατάσταση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης